Osale must-toonekure pesa punumise töötoas

27. aprillil, laupäeval, kell 12–16 toimub Ähijärvel Karula rahvuspargi külastuskeskuses inimsuuruses must-toonekure pesa punumine.

Must-toonekurg on Karula rahvuspargi sümbollind, kes pesitseb põlismetsas, kus on lähikonnas olemas toitumiseks sobivaid kalarikkaid ojasid. Selliseid elu- ja toitumispaiku jääb aga üha vähemaks. Must-toonekurg on väljasuremisohus. Isegi kui õnnestub pikalt rännult tagasi pesale jõuda ja muneda, võivad pojad nälga jääda, sest sobivaid toitumispaiku ja kalu lähikonnas lihtsalt ei ole. Mida saame meie inimestena teha lisaks selle loo jutustamisele? Maailma Maaliini pesade projektis on must-toonekure installatsioon aukohal ja ootab kõiki kaasa mõtlema, mida saame teha selle suurejoonelise linnu elutingimuste parandamiseks.

Loe ka toredat lugu 2022. aasta suvel ilmunud Tarupettäist, kust saab teada, kuidas toimetavad haruldased must-toonekured Karula rahvuspargis.

Töötoas punume meister Margus Rebase juhendamisel must-toonekure pesale vitstest ümbrise, et igaüks saaks pessa pugeda. Lisaks must-toonekure pesa ehitamise töötoale toimuvad mais veel kolm tasuta töötuba, mille kohta saad lisainfot siit.

Praktiline info

Kohtade arv on piiratud! Registreeri end (soovitavalt päev enne töötuba) ja veendu, et sulle on osalemise kohta saabunud kinnituskiri (info@maaliin.ee). Kui soovid liituda samal päeval, siis palun helista + 372 51 32 891.

Pane selga ilmastikku arvestavad õuetööks sobilikud riided ja jalanõud. Lõunaks saab kohalikust toorainest suppi. Kui soovid, võid midagi ühisele lauale lisaks kaasa võtta.

Kohtume Ähijärvel Karula rahvuspargi külastuskeskuse ees (koordinaadid BL: 57.712486, 26.504927). Kui sa ei leia kohta või soovid midag küsida, helista või kirjuta: Nastja Pertsjonok, info@maaliin.ee, +3725132891.