Osale pesade ehitamise töötubades!

Maailma Maaliin kutsub kõiki huvilisi aprillis ja mais Karula rahvusparki tasuta pesade ehitamise töötubadesse.

“Mida peavad koduks mitte-inimestest olendid – linnud, putukad, kalad? Toome selle teema Karula rahvuspargis ruumiinstallatsioonidega inimese jaoks kogetavasse mõõtkavasse. Mõned pesad saavad olema 3-meetrise läbimõõduga või üle 2 meetri kõrged. Nii saab ette kujutada, milline võib paista elu näiteks linnule või ämblikule,” rääkis kunstnik Jane Remm.

Neli tasuta pesade ehitamise töötuba on osa Maailma Maaliini kunstiprogrammist, mis jäävad külastajatele avatuks kuni septembri lõpuni. Valmivad teosed sünnivad koostöös kohalike Lõuna-Eesti inimestega, kuid olulist rolli pesade valmimisel mängivad ka mitte-inimestest olendid.

Maailma Maaliin on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi kuuluv teistmoodi ekskursioon ja kunstiprogramm, mis kutsub avastama põnevat ääremaad. 3,5 tundi kestev põnev retk algab piirilinn Valgast, viib edasi Harglasse heliinstallatsioone kogema ning jätkub Ähijärvel pesade näitusega. Programm leiab aset ka ekskursiooni ajal bussis. Reisi lõpuks toob buss kunstihuvilised tagasi Valka.

Tule kunstiprogrammi kaasautoriks!

Kuna kohtade arv on piiratud, palume end Ähijärvel ja Ala-Mähkli talus toimuvatesse pesade töötubadesse eelnevalt registreerida.

27. aprill, kell 12:00–16:00. Must-toonekure pesa punumise töötuba
Juhendaja: Margus Rebane
Koht: Ähijärve. Kogunemine Karula rahvuspargi külastuskeskuse ees.
Täpsemalt töötoast loe siin
Registreeri siin!

18. mai, kell 12:00–16:00. Koopa saviseinte ehitamine ja saviga maalimine
Juhendajad: Mihkel Säre ja Jane Remm
Koht: Ähijärve. Kogunemine Karula rahvuspargi külastuskeskuse ees.
Registreeri siin!

18. mai, kell 13:00–16:00. Võrgupuu punumine
Juhendaja: Jane Remm
Koht: Ähijärve. Kogunemine Karula rahvuspargi külastuskeskuse ees.
Registreeri siin!

26. mai, kell 12:00–17:00. Hobuviltimine
Koht: Ala-Mähkli talu
Registreeri siin!

Ootame teid kevadiselt rõkkavasse Karula rahvusparki pesasid ehitama!

Praktiline info

Registreerimine. Koha töötoas tagab eelregistreerumine ning korraldajate poolt saadetud kinnitus. Kohtade arv on piiratud. Palun veendu, et kinnitus on sinu e-mailile laekunud. Osalemiseks registreeri end siin. Kui tahad liituda samal päeval, mil töötuba toimub, helista palun registreerumiseks (tel. 5132891 Nastja).

Riietus. Pane selga ilmastikku arvestavad õuetööks sobilikud riided ja jalanõud. Kaasa võib võtta ka vahetusriided, siis saad mõnusamalt materjalidega toimetada (eriti saviga töötamiseks).

Toitlustus. Lõunaks pakume osalejatele kohalikust toorainest suppi. Kui soovid, võid midagi ühisele lauale teistega jagamiseks kaasa võtta.

Kohtumispaik. Ähijärvel toimuvate töötubade kohtumispaik on Karula rahvuspargi külastuskeskuse ees (koordinaadid BL: 57.712486, 26.504927). 25. mail toimuva töötuba leiab aset Ala-Mähkli talus (koordinaadid BL: 57.748481, 26.48339). Kui sa ei leia kohta üles või soovid midagi küsida, helista või kirjuta: info@maaliin.ee või helista 5132891 (Nastja).

Hoiame keskkonda!

Lisainfo:
Nastja Pertsjonok
E-mail: info@maaliin.ee
Telefon: +372 5132891